Liste over vinnarar av Fureprisen (2010-2018)

Vinnarar

2018

MUSIKKPRISAR (Furestiftinga)
Fureprisen: Bendik Smedåsgjelten Qvam

Spel hardingfele C: Sindre Tronrud, Vårflaumen Spel- og dansarlag
Spel fele C: Marius Westling, Østerdølenes Spellmannslag
Durspel jr.: Siri Nordgård, Voss Spelemannslag
Eldre folkemusikkinstrument jr.: Ingebjørg Hegge Bratrud, Vårflaumen Spel- og dansarlag (langeleik jr.)

DANSESTIPEND (FolkOrg)
Halling C: Nikolaj Bo Fischer Nielsen, Nesodden Danselag
Dans fele C: Dorte Nilssen og Marius Westling, #Hedmark

2017

MUSIKKPRISAR (Furestiftinga)
Fureprisen: Hans P. Kjorstad

Spel hardingfele C: Cecilie Skrindo, Ål spel- og dansarlag
Spel fele C: Marius Westling, Hedmark Juniorspellmannslag
Eldre folkemusikkinstrument jr.: Eivind Tanche-Larsen Knutsen, Setesdal Spelemannslag (munnharpe jr.)
Durspel jr.: Amalie Kinsarvik Tvilde, Spira studentspelemannslag, Hordaland Folkemusikklag

DANSESTIPEND (FolkOrg)

Halling C: Knut Boksasp Berge, Tinn Spelemannslag
Dans fele C: Iver Kolstad og Marie Skogås, Røros Folkedanslag
Dans hardingfele C: Mari Resset Møllerplass og Olav Kvåle Myksvoll, Gol spel- og dansarlag

2016

MUSIKKPRISAR (Furestiftinga)
Fureprisen: Sivert Andreas Holmen

Spel hardingfele C: Cecilie Skrindo, Ål spel- og dansarlag
Spel fele C: Marius Westling, Hedmark Juniorspellmannslag
Eldre folkemusikkinstrument jr.: Eivind Tanche-Larsen Knutsen, Setesdal Spelemannslag (munnharpe jr.)
Durspel jr.: Embla Forthun Guntveit, Spira studentspelemannslag, Hordaland Folkemusikklag
Vokal C: Helle Luraas Lilleland, Tinn Spelemannslag

DANSESTIPEND (FolkOrg)

Halling C: Jon Bugge Mariussen, Nesodden Danselag
Dans fele C: Iver Kolstad og Marie Skogås, Røros Folkedanslag
Dans hardingfele C: Knut Boksasp Berge og Birgit Haukås, Tinn Spelemannslag

2015

MUSIKKPRISAR (Furestiftinga)
Fureprisen: Tor Hoslemo

Spel hardingfele klasse C: Cecilie Skrindo –
Ål spel- og dansarlag
Vokal klasse C: Helle Luraas Lilleland – Tinn Spelemannslag og Guro Gunnleiksrud – Tinn Spelemannslag
Durspel junior: Tor Nythun-Bøe – Vårflaumen Spel- og dansarlag
Spel fele C: Marius Westling – Østerdølenes Spellmannslag
Eldre folkemusikkinstrument junior: Eivind Tanche-Larsen Knutsen – Setesdal Spelemannslag og Ingebjørg Hegge Bratrud – Vårflaumen Spel- og dansarlag

DANSESTIPEND (FolkOrg)
Dans hardingfele klasse C: Vebjørn Jøtun Fauske & Kristin Vestenfor – Gol spel- og dansarlag
Halling: Even Ellegaard Westeng – Gransherad Spel- og dansarlag og Såmund Midtbøen – Tinn Spelemannslag
Dans fele C: Emma Nygaard Sætren (m/fylgje) – Spelemannslaget Fjelljom
Aashild Aasgaard & Gjermund Valde Sletten – Vågå Spel- og Dansarlag

 

2014

MUSIKKPRISAR (Furestiftinga)
Fureprisen: Mari Midtli

Durspel junior: Ingrid Standal Sørheim – Kvemmingen spel- og dansarlag (10 000,- ) Hardingfele klasse C: Cecilie Skrindo – Ål spel- og dansarlag. (10 000,- )

DANSESTIPEND (FolkOrg)
Dans fele C: Iver Kolstad og Marie Skogås, Røros Folkedanslag. Dei dansa Rørospols. (Vinn 10 000,- saman)
Halling: Jon Bugge Mariussen, Nesodden Dansarlag (Vinn 10 000,-)

2013

MUSIKKPRISAR (Furestiftinga)
Fureprisen: Erlend Apneseth

Durspel junior: Amund Grytting, Harpefoss spel – og dansarlag
Spel hardingfele C: Helga Myhr, Ål spel – og dansarlag
Vokal C: Mari Midtli, Sel og Otta spel – og dansarlag
Spel fele C: Rasmus Kjorstad, Harpefoss spel – og dansarlag

 

2012

MUSIKKPRISAR (Furestiftinga)
Fureprisen: Jørgen Nyrønning (Fele A) frå Ålen i Sør-Trøndelag

 

2011

MUSIKKPRISAR (Furestiftinga)
Fureprisen: Bjørn Kåre Bråten Odde (Fele A) frå Lom i Gudbrandsdalen.

Solveig Brekke Hauknes (spel hardingfele C)
Lars Fivelstad Smaaberg (vokal C)
Rasmus  Kjorstad (fele C)
Ole  Nilssen (durspel junior).

2010

MUSIKKPRISAR (Furestiftinga)
Fureprisen: Ingebjørg Harman Bratland  (Vokal A) frå Vinje i Telemark.

Marie Tveiten frå Seljord (hardingfele kl. C)
Sjur Borge frå Gol (durspel)
Hans P. Kjorstad  frå Harpefoss (fele kl. C)

DANSESTIPEND (FolkOrg)
Ingrid Marie Hanem & Jens Erik B. Hanem (Dans fele  kl. C)
Sina Myhr & Eirik Fuglesteg Luksengard (Dans hardingfele kl. C)
Helga Myhr & Øystein Bråten (Dans hardingfele kl. C)
Eirik Fuglesteg Luksengard (Laus kl. C)