Liste over arrangørar frå 1896 og fram til i dag

Arrangørar av Landsfestivalen i gammaldansmusikk:

2023: Førde – Indre Sunnfjord Spelemannslag
2022:
Vågå – Vågå Trekkspelklubb
2021:
Avlyst
2020:
Avlyst
2019:
Kinsarvik – Hardanger Spelemannslag 
2018:
Skjåk – Skjåk Spel- og dansarlag
2017:
Oppdal – Oppdal Spell- og dansarlag
2016:
Gaupne i Luster – Gamlebanken Spelemannslag og Jostedal Spel- og dansarlag
2015: Lom – Lom Spel- og dansarlag
2014: Steinkjer – Stiftinga Hilmar Alexandersen
2013: Løten – Hedmark Folkemusikklag
2012: Vågå – Vågå Spel- og dansarlag
2011: Oppdal – Oppdal Spell- og dansarlag
2010: Nordfjord – Eid Spelemannslag, Nordbygda Spel- og dansarlag, Spelemannslaget Fjelljom og Vindfylla Spel- og dansarlag
2009: Geilo – NM i folkemusikk – Geilo Spelemannslag og Ål spel- og dansarlag

2008: Skjåk – Skjåk Spel- og dansarlag
2007: Vågå – Vågå Spel- og dansarlag
2006: Melhus – Søndre Trondhjems Spellmannslag
2005: Harpefoss – Sør-Fron spel- og dansarlag
2004: Oppdal – Oppdal Spell- og dansarlag
2003: Otta – Heidal Spel- og dansarlag og Sel Spel- og dansarlag
2002: Førde – Indre Sunnfjord Spelemannslag
2001: Melhus – Søndre Trondhjems Spellmannslag
2000: Nordfjordeid – Eid Spelemannslag, Nordbygda Spel- og dansarlag og Vindfylla Spel- og dansarlag
1999: Geilo – Geilo Spelemannslag
1998: Ålesund – Ålesund Spelemannslag
1997: Otta – Otta Spelmannslag
1996: Fagernes – Valdres Folkemusikklag
1995: Vinstra – Sør-Fron spel- og dansarlag
1994: Røros – Brekken Spell- og danselag, Glåmos Spellmannslag, Røros Folkedanslag, Spellmannslaget Fjellhurven, Ålen Danselag og Ålen Spellmannslag
1993: Stryn – Spelemannslaget Fjelljom
1992: Geilo – Geilo Spelemannslag
1991: Vågå – Vågå Spel- og dansarlag
1990: Oppdal – Oppdal Spell- og dansarlag
1989: Fagernes – Valdres Folkemusikklag
1988: Vinstra – Sør-Fron Spelmannslag
1987: Heimdal – Heimdal Spelmannslag, Spelmannslaget i BUL Nidaros og Trondheim Spelemannslag
1986: Førde – Indre Sunnfjord Spelemannslag

Arrangørar av Landskappleiken:

2023: Lom – Lom Spel- og dansarlag
2022:
Rjukan – Falkeriset Folkemusikklag, Gransherad Spel- og dansarlag, Seljord folkemusikklag og Tinn Spelemannslag
2021:
Avlyst
2020:
Avlyst
2019:
Vågå – Vågå Spel- og dansarlag
2018:
Trysil – Trysil-Knut Dans og spelemannslag
2017:
Røros – Røros Folkedanslag
2016:
 Vågå – Vågå Spel- og dansarlag
2015: Fagernes – Valdres Folkemusikkarrangement AS
2014: Geilo – Geilo Spelemannslag
2013: Røros – Brekken Spell- og danselag, Glåmos Spellmannslag, Røros Folkedanslag og Ålen Spell- og danselag
2012: Otta – Sel og Otta Spel- og dansarlag
2011: Seljord  – Seljord Folkemusikklag
2010: Voss – Voss Spelemannslag
2009: Geilo – NM i folkemusikk – Geilo Spelemannslag og Ål spel- og dansarlag
2008: Oppdal – Oppdal Spell- og dansarlag
2007: Geilo – Gjeilo Spelemannslag
2006: Beitostølen – Valdres Folkemusikklag
2005: Røros – Brekken Spell- og danselag, Glåmos Spellmannslag, Røros Folkedanslag og Ålen Spell- og danselag
2004: Eidfjord – Hardanger Spelemannslag
2003: Gjøvik – Gjøvik Spelmannslag
2002: Vågå – Vågå Spel- og dansarlag
2001: Rauland – Rauland Dansarring, Spelemannslaget Falkeriset, Vinje Dansarring og Vinje Spilemannslag
2000: Voss – Voss Spelemannslag
1999: Oppdal – Oppdal Spell- og dansarlag
1998: Kongsberg – Kongsberg Spel- og dansarlag
1997: Ål – Ål spel- og dansarlag
1996: Vågå – Vågå Spel- og dansarlag
1995: Førde – Indre Sunnfjord Spelemannslag og Naustedalen Spelemannslag
1994: Rauland – Spelemannslaget Falkeriset og Vinje Spilemannslag
1993: Lillehammer – Lillehammer Spel- og dansarlag
1992: Fagernes – Valdres Folkemusikklag
1991: Voss – Voss Spelemannslag
1990: Nordfjordeid – Eid Spelemannslag, Nordbygda Spel-og dansarlag og Vindfylla Spel- og dansarlag

1989: Trysil – Trysil-Knut Dans- og Spelmannslag
1988: Bø – Telemark Fylkeslag for Folkemusikk og -dans
1987: Sogndal – Sogn Spel- og dansarlag
1986: Geilo – Geilo Spelemannslag
1985: Otta – Otta Spelmannslag
1984: Odda – Hardanger Spelemannslag
1983: Kongsberg – Kongsberg Spel- og dansarlag
1982: Hamar – Spellmannslaget LEIK
1981: Oslo – Laget for Folkemusikk
1980: Kristiansand – Kristiansand Spelemannslag
1979: Førde – Indre Sunnfjord og Naustedalen Spelemannslag
1978: Fagernes – Folkemusikknemnda for Valdres
1977: Lillehammer – Lillehammer Spelemannslag
1976: Voss – Voss Spelemannslag
1975: Bø – Nes Nasjonale Dansarring og Spelemannslaget Bøheringen
1974: Oppdal – Oppdal Spell- og dansarlag
1973: Bergen – Bygdedanslaget i Bjørgvin
1972: Gol – Gol Spelemannslag
1971: Sogndal – Sogn Spelemannslag
1970: Røros – Røros Kulturråd
1969: Geilo – Geilo Spelemannslag
1968: Lillehammer – Lillehammer Spelmannslag
1967: Porsgrunn – Spelemannslaget Vårlengt
1966: Molde – Romsdal Spelemannslag
1965: Bergen – Bygdedanslaget i Bjørgvin, Spelemannslaget Fjellbekken og Vestmannalaget
1964: Vågå – Vågåmo Spelmannslag
1963: Notodden – Spelemannslaget Fjellrosa
1962: Odda – Hardanger Spelemannslag
1961: Nesbyen – Nes Spelemannslag
1960: Voss – Voss Spelemannslag
1959: Otta – Nord-Gudbrandsdal Spelmannslag og Otta Spelmannslag
1958: Notodden – Spelemannslaget Fjellrosa
1957: Fagernes – Øystre Slidre Spelemannslag
1956: Kongsberg – Kongsberg Spelemannslag
1955: Nesbyen – Nes Spelemannslag
1954: Lom – Spelemannslaget Jakup Lom
1953: Oslo – Laget for Folkemusikk
1952: Bergen – Spelemannslaget Fjellbekken og Vestmannalaget
1951: Kristiansand – Setesdal Spelemannslag
1950: Nesbyen – Nes Spelemannslag
1949: Bø – Spelemannslaget Bøheringen
1948: Oslo – Landslaget for Spelemenn
1947: Voss – Voss Spelemannslag
1946: Notodden & Oslo – Spelemannslaget Fjellrosa og Laget for Folkemusikk
1941: Nesbyen – Hallingdal Fylkeslag
1939: Oslo – Laget for Folkemusikk
1937: Hop – Hop Ungdomslag
1936: Notodden – Spelemannslaget Fjellrosa
1935: Kongsberg & Bø – Numedal Spelemannslag
1934: Kongsberg – Numedal Spelemannslag
1933: Nesbyen – Hallingdal Fylkeslag og Nes Ungdomslag
1932: Oslo – Landslaget for Spelemenn
1931: Oslo – Vestlendingen
1931: Kristiansand – Bondeungdomslaget i Kristiansand
1929: Oslo – Landslaget for Spelemenn
1928: Bergen – Landslaget for Spelemenn
1926: Hønefoss – Landslaget for Spelemenn
1925: Stavanger – Landslaget for Spelemenn
1924: Molde – Landslaget for Spelemenn
1923: Oslo – Norsk Spelemannslag
1923: Bergen – Landslaget for Spelemenn
1922: Oslo – Foreningen til f. fremme
1921: Oslo – Foreningen til f. fremme
1920: Oslo – Foreningen til f. fremme
1919: Oslo – Foreningen til f. fremme
1918: Oslo – Foreningen til f. fremme
1914: Bergen – Vestmannalaget
1912: Bergen – Vestmannalaget
1910: Oslo – Bondeungdomslaget
1910: Bergen – Vestmannalaget
1908: Bergen – Vestmannalaget
1906: Bergen – Vestmannalaget
1905: Oslo – Norsk Folkemuseum
1904: Oslo – Norsk Folkemuseum
1904: Bergen – Vestmannalaget
1903: Oslo – Den Nationale Forening
1902: Bergen – Vestmannalaget
1900: Bergen – Vestmannalaget
1899: Bergen – Vestmannalaget
1897: Bergen – Vestmannalaget
1896: Bergen – Vestmannalaget