Her finn du ei komplett liste over heidersmedlemmer i FolkOrg - organisasjon for folkemusikk og folkedans.

Det er styret i FolkOrg som utnemner heidersmedlemmer i organisasjonen. Heidersmedlemskap i FolkOrg går til den som har arbeidd særleg godt og lenge for føremålet. Heidersmedlemer skal ha synleg prov på æra og gå fritt på alle arrangement som FolkOrg skipar til.

FolkOrg har heidersmedlemmer frå dei to tidlegare organisasjonane Landslaget for Spelemenn (LfS) og Norsk Folkemusikk- og Danselag (NFD)

Heidersmedlemmer i FolkOrg:

2017: Johannes Sunsvalen, Bø i Telemark (1947 –

2016: Rasmus Stauri, Sør-Fron (1949 –

2015: Kari Margrete Okstad, Namsos/Rysstad (1959 –

2014: Trond-Ole Haug, Vågå (1952 –

2013: Jon Jelmert, Osterøy (1952 – 2013)

2012: Arne M. Sølvberg, Stryn (1950 –

2011:
Ellen Bojer Nordstoga, Vinje (1941 –
Ruth Anne Moen, Sand (1950 – 2011)

Heidersmedlemmer i LfS

2009:
Jarnfrid Kjøk, Lom (1947 –
Johan Vaa, Rauland (1945 –
Jan H. Lislien (1948 –

2008:
Geir Egil Larsen, Verdalen (1944 –
Richard Hilde, Sogndal ( ? – 2011)
Vidar Lande, Froland (1949 –

2007:
Øyvind Kvile, Geilo (1949 –
Halvdan Furholt, Vegusdal (1931 –

2006:
Ingar Ranheim, Nord-Aurdal (1953 –
Karin Brennesvik, Oslo (1943 –

2005:
Kirsten Bråten Berg, Arendal (1950 –
Dagfinn Nupen, Ørsta (1932 –
Annbjørg Lien, Ålesund (1971 –

2004:
Knut Hamre, Granvin (1953 –
Magne Bø, Dombås (1924 – 2005)

2003:
Svein Skjerdal, Sogndal (1932 –
Birgit Rike Lund, Valle (1925 –

2002:
Sigmund Eikås, Jølster (1947 –
Randi Gullikstad, Røros (1938 –
Peder Gullikstad, Røros (1934 –

2001:
Jan Petter Blom, Bergen (1927 –
Olav P. Hjelvik, Romsdal (1920 –
Lisa Halvorsen, Oslo (1934 –

2000:
Ivar Schjølberg, Vågå (1940 –
Ola Hjelle, Vestre Slidre (1928 – 2009)
Bjarne Herrefoss, Dalen (1931 – 2002)

1999:
Inge Godtland, Oppdal / Røros (1940 –
Knut Myrann, Nesbyen (1932 –

1998:
Knut Buen, Tuddal (1948 –
Berit Steinsrud, Rogne (1922 – 2016)
Knut Steinsrud, Rogne (1921 – 2010)
Leif Rygg, Voss (1940 –

1997: Magne Myhren, Oslo (1937 – 2015)

1996: Aslaug Ødegård, Vågå (1916 – 2013)

1995: Aslak Høgetveit, Vinje (1912 – 2006)

1994: Olav Ivar Rise, Oppdal (1912 – 2002)

1993: Oddmund Dale, Dale / Bergen (1921 – 2013)

1992: 
Olav Øyaland, Tinn (1922 –
Finn Vabø, Bergen (1931 – 2017)

1991:
Jostein Mæland, Voss (1936 – 2017)
Hauk Buen, Jondalen / Kongsberg (1933 –

1990: 
Agnes Buen Garnås, Bø i Telemark (1946 –
Egil Bakka, Trondheim (1943 –
Egil Storbekken, Tolga (1911 – 2002)

1989: 
Jens A. Myro, Ål (1921 – 2003)
Harald Haug, Vågå (1920 – 1999)
Erling Kjøk, Lom (1913 – 1999)

1988:
Pål Skogum, Vågå / Oslo (1921 – 1990)
Jon Stuvøy, Skien (1915 – 2003)

1987: Olav Viken, Fagernes (1921 – 2005)

1986: Tor Underberg, Ål (1910 – 1992)

1985:
Sven Nyhus, Røros / Oslo (1932 –
Hans H. Holen, Vågå (1930 – 2011)

1984:
Olav Kvammen, Granvin (1930 – 2008)
Ingeleiv Kjerland Kvammen, Granvin (1932 –
Tarjei Romtveit, Vinje (1925 –

1983:
Ola Opheim, Vågå (1920 – 2003)
Torbjørg Aamlid Paus, Valle (1923 – 2001)

1982:
Einar Galaaen, Røros (1913 – 2000)
Helmer Kjølvang, Engerdal (1899 – 1988)
Håvard Kvandal, Granvin (1911 – 2005)
Engebret Lund, Engerdal (1903 – 1992)
Peder Nyhus, Røros (1905 – 1994)

1981:
Talleiv Røysland, Lårdal / Oslo (1897 – 1981)
Gunnar Dahle, Tinn (1902 – 1989)
Helge Dillan, Levanger (1896 – 1991)
Johannes Langøygard, Lom (1901 – 1991)
Arne Røine, Oslo (1908 – 2000)

1980:
Torleiv H. Bjørgum, Rysstad (1921 – 1990)
Otto Furholt, Kristiansand (1921 – 2005)

1979:
Anna Lunde, Hornindal (1917 – 2001)
Ragnvald Lunde, Hornindal (1914 – 2003)
Anund Roheim, Bø i Telemark (1913 – 1999)
Eivind Mo, Seljord (1904 – 1995)

1978:
Torleiv Bolstad, Øystre Slidre / Oslo (1915 – 1979)
Hilmar Alexandersen, Steinkjer (1903 – 1993)

1977: Hans W. Brimi, Lom (1917 – 1998)

1976: Lars Skjervheim, Voss (1915 – 2003)

1975:
Olaug Tveito, Ål ( ? – 1985)
Einar Løndal, Tuddal (1914 – 2006)
Ludvig Jerdal, Bergen (1908 – 2003)
Halvor Sørsdal, Bergen (1899 – 1996)

1973:
Leif Løchen, Lillehammer (1921 – 2011)
Kjetil Løndal, Tuddal / Oslo (1907 – 1987)
Rolf Myklebust, Nordfjord / Oslo (1908 – 1990)
Sigbjørn B. Osa, Voss (1910 – 1990)
Drenge Ose, Ose (1896 – 1990)

1972:
Olav Fjalestad, Vrådal (1893 – 1976)
Ola Eide, Lalm (1901 – 1983)
Olav Gurvin, Tysnes / Oslo (1893 – ?)

1969:
Tor Myre, Nesbyen (1891 – 1974)
Olav Sataslåtten, Ål (1891 – 1971)

1967: Fingar Børdalen, Notodden (1894 – 1972)

1966:
Torleiv Tveito, Ål (1901 – 1966)
Ole Mørk Sandvik, Nes på Hedmark / Oslo (1875 – 1976)

1965: Anders Kjerland, Granvin (1900 – 1989)

1964:
Gullik Kirkevoll, Vestre Slidre / Oslo (1895 – 1978)
Rikard Skjelkvåle, Lom (1890 – 1976)
Hans O. Nestegard, Hol (1885 – 1974)

1963:
Marius Nytrøen, Vingelen (1896 – 1993)
Eivind Groven, Lårdal / Oslo (1901 – 1977)

1961:
Per Berge, Voss (1887 – 1973)
Sevat Sataøen, Ål (1892 – 1962)

1960:
Jon Rosenlid, Innvik / Bergen (1891 – 1974)
Kristiane Lund, Bø i Telemark (1889 – 1976)

1959:
Sigurd Eggen, Lom (1883 – 1964)
Per Brenden, Vågå (1886 – 1963)

1958:
Johannes Dahle, Tinn (1890 – 1980)
Jørgen Tjønnstaul, Rauland (1894 – 1985)
Knut Ø. Rudi, Heggenes (1878 – 1972)

1957: Henrik Gjellesvik, Oslo (1892 – 1964)

1954: Ola Moløkken, Lom (1871 – 1957)

1953:
Olav Moe, Vestre Slidre (1872 – 1967)
Truls Ørpen, Krødsherad (1880 – 1958)
Halldor Meland, Ullensvang (1884 – 1972)

1951: Torkjell Haugerud, Bø i Telemark (1876 – 1954)

1948: Arne Bjøndal, Bergen (1882 – 1965)

 

Heidersmedlemmer i NFD

Hauk Buen og Hallvard T. Bjørgum