Liste over arrangørar frå 1896 og fram til i dag

Arrangørar av Landsfestivalen i gammaldansmusikk:

2017: Oppdal
2016:
Gaupne i Luster
2015: Lom
2014: Steinkjer
2013: Løten
2012: Vågå
2011: Oppdal
2010: Nordfjord
2009: Geilo – NM i folkemusikk
2008: Skjåk
2007: Vågå
2006: Melhus
2005: Harpefoss
2004: Oppdal
2003: Otta
2002: Førde
2001: Melhus
2000: Nordfjordeid
1999: Geilo
1998: Ålesund
1997: Otta
1996: Fagernes
1995: Vinstra
1994: Røros
1993: Stryn
1992: Geilo
1991: Vågå
1990: Oppdal
1989: Fagernes
1988: Vinstra
1987: Heimdal
1986: Førde

Arrangørar av Landskappleiken

2017: Røros
2016:
 Vågå
2015: Fagernes
2014: Geilo
2013: Røros
2012: Otta
2011: Seljord
2010: Voss
2009: Geilo – NM i folkemusikk
2008: Oppdal
2007: Geilo
2006: Beitostølen
2005: Røros
2004: Eidfjord
2003: Gjøvik
2002: Vågåmo
2001: Rauland
2000: Voss
1999: Oppdal
1998: Kongsberg
1997: Ål
1996: Vågåmo
1995: Førde
1994: Rauland
1993: Lillehammer
1992: Fagernes
1991: Voss
1990: Nordfjordeid
1989: Trysil
1988:
1987: Sogndal
1986: Geilo
1985: Otta
1984: Odda
1983: Kongsberg
1982: Hamar
1981: Oslo
1980: Kristiansand
1979: Førde
1978: Fagernes
1977: Lillehammer
1976: Voss
1975:
1974: Oppdal
1973: Bergen
1972: Gol
1971: Sogndal
1970: Røros
1969: Geilo
1968: Lillehammer
1967: Porsgrunn
1966: Molde
1965: Bergen
1964: Vågåmo
1963: Notodden
1962: Odda
1961: Nesbyen
1960: Voss
1959: Otta
1958: Notodden
1957: Fagernes
1956: Kongsberg
1955: Nesbyen
1954: Lom
1953: Oslo
1952: Bergen
1951: Kristiansand
1950: Nesbyen
1949:
1948: Oslo
1947: Voss
1946: Notodden & Oslo
1941: Nesbyen
1939: Oslo
1937: Hop
1936: Notodden
1935: Kongsberg & Bø – arrangør: Numedal sp.lag
1934: Kongsberg – arrangør: Numedal sp.lag
1933: Nesbyen
1932: Oslo
1931: Oslo – arrangør: «Vestlendingen»
1931: Kristiansand
1929: Oslo
1928: Bergen – arrangør: Landslaget for Spelemenn
1926: Hønefoss – arrangør: Landslaget for Spelemenn
1925: Stavanger – arrangør: Landslaget for Spelemenn
1924: Molde – arrangør: Landslaget for Spelemenn
1923: Oslo – arrangør: Norsk Spelemannslag
1923: Bergen – arrangør: Landslaget for Spelemenn
1922: Oslo – arrangør: Foreningen til f. fremme
1921: Oslo – arrangør: Foreningen til f. fremme
1920: Oslo – arrangør: Foreningen til f. fremme
1919: Oslo – arrangør: Foreningen til f. fremme
1918: Oslo – arrangør: Foreningen til f. fremme
1914: Bergen – arrangør: Vestmannalaget
1912: Bergen – arrangør: Vestmannalaget
1910: Oslo – arrangør: Bondeungdomslaget
1910: Bergen – arrangør: Vestmannalaget
1908: Bergen – arrangør: Vestmannalaget
1906: Bergen – arrangør: Vestmannalaget
1905: Oslo – arrangør: Norsk Folkemuseum
1904: Oslo – arrangør: Norsk Folkemuseum
1904: Bergen – arrangør: Vestmannalaget
1903: Oslo – arrangør: Den Nationale Forening
1902: Bergen – arrangør: Vestmannalaget
1900: Bergen – arrangør: Vestmannalaget
1899: Bergen – arrangør: Vestmannalaget
1897: Bergen – arrangør: Vestmannalaget
1896: Bergen – arrangør: Vestmannalaget